Rozpoczęcie biegu terminów administracyjnych i procesowych
Rozpoczęcie biegu terminów administracyjnych i procesowych

Od 23 maja 2020 r. rozpoczęły swój bieg albo biegną dalej (w przypadku ich wcześniejszego zawieszenia) m. in. terminy przewidziane przepisami prawa administracyjnego oraz terminy procesowe w postępowaniach prowadzonych na podstawie Ordynacji podatkowej.

W dniu 16 maja 2020 r. weszła w życie ustawa o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Na jej mocy uchylone zostały obowiązujące od 31 marca 2020 r. przepisy art. 15zzr i 15zzs ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Terminy rozpoczęły swój bieg albo biegną dalej niezależnie od tego czy strona została poinformowana, że określony termin nie biegnie w okresie stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii.

W jaki sposób ustalić nowy termin np. termin procesowy po wstrzymaniu rozpoczęcia biegu terminu do złożenia odwołania?

Przykład
Podatnikowi doręczono decyzję określającą wysokość zobowiązania podatkowego w dniu 15 kwietnia 2020 r. 14 - dniowy bieg terminu do złożenia odwołania nie rozpoczął się. Bieg terminu do złożenia odwołania rozpoczął się 23 maja 2020 r. i upłynie 5 czerwca 2020 r. Decyzja stanie się ostateczna 6 czerwca 2020 r.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl