Sklep
Blog Podatkowy Referat
Tekst jednolity rozdziału 3a ustawy ucpg 7
Tekst jednolity rozdziału 3a ustawy ucpg

Zmiany do opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązujące od 6 września 2019 r. wynikają m. in. z rozdziału 3a „Gospodarowanie odpadami komunalnymi przez gminę” ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Tekst jednolity rozdziału 3a „Gospodarowanie odpadami komunalnymi przez gminę” został zamieszczony tutaj: http://oplatazagospodarowanieodpadami.pl/tekst-jednolity-rozdzialu-3a-ustawy/

 

 

Komentarze do wpisu (7)

11 września 2019

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące art. 1 pkt 17 lit. a ustawy zmieniającej: nowego pkt 1 ab. Środki pochodzące z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi odpowiednio gmina lub związek międzygminny gromadzą na wyodrębnionym rachunku bankowym. Czy gromadzenie środków z opłat na wyodrębnionym rachunku bankowym oznacza, że z tego samego rachunku bankowego należny ponosić wydatki na pokrycie kosztów funkcjonowania gminnego systemu gospodarowania odpadami?

11 września 2019

Dzień dobry. W związku ze zmianą ustawy z dnia 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2018 r. poz. 1454) – dalej u.u.c.p.g., (art. 6r ust. 1ab u.u.c.p.g.), dotyczącą gromadzenia środków pochodzących z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na wyodrębnionym rachunku bankowym, chciałabym zapytać, czy w związku z tą zmianą gmina powinna również ponosić wszystkie wydatki związane z obsługą systemu gospodarki odpadami z tego (wyodrębnionego) rachunku, czy też może dokonywać tych płatności jak dotychczas z rachunku głównego? Na chwilę obecną posiadamy subkonto "śmieciowe" na którym ewidencjonowane są tylko i wyłącznie wpływy pochodzące z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, z tym, że na koniec każdego dnia saldo subkonta "śmieciowego" jest przeksięgowywane na konto główne urzędu, a więc wydatki związane z funkcjonowaniem systemu gospodarki odpadami komunalnymi ponoszone są z rachunku głównego. Bardzo proszę o odpowiedź.

12 września 2019

Podłączam się do powyższych pytań.

16 września 2019

Pani Agato pisała Pani w komentarzach, że 8.10.2019 r. B będzie Pani miała szkolenie w Katowicach, przez kogo będzie ono organizowane? Dostajemy mnóstwo ofert, ale niestety nie pojawia się w nich Pani nazwisko?

16 września 2019

Tak.

16 września 2019

Tak, zgromadzone środki z opłaty winny być wydatkowane też z tego wyodrębnionego rachunku.

16 września 2019

http://www.erudium.pl/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl