Uaktualnione wyjaśnienie UOKIK z 10 czerwca 2020 r.

UOKiK potwierdza:

do czasu wejścia w życie nowelizacji rozporządzenia z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc inną niż pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie właściwe jest posługiwanie się projektem wzoru Formularza zamieszczonym na stronie internetowej UOKiK.

czytaj całość »
Rozpoczęcie biegu terminów administracyjnych i procesowych
Rozpoczęcie biegu terminów administracyjnych i procesowych

Od 23 maja 2020 r. rozpoczęły swój bieg albo biegną dalej (w przypadku ich wcześniejszego zawieszenia) m. in. terminy przewidziane przepisami prawa administracyjnego oraz terminy procesowe w postępowaniach prowadzonych na podstawie Ordynacji podatkowej.

 

 
czytaj całość »
Tarcza 3.0
Tarcza 3.0

W dniu 16 maja weszła w życie ustawa z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 opublikowana w Dz. U. poz. 875.

czytaj całość »
Możliwości i zmiany w zakresie podatków i opłat lokalnych – COVID-19 (podsumowanie)
Możliwości i zmiany w zakresie podatków i opłat lokalnych – COVID-19

Od 31 marca 2020 r. obowiązują przepisy ustawy z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 568). Przepisy te wprowadziły rozwiązania w celu złagodzenia skutków społeczno-gospodarczych pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 w zakresie podatków i opłat lokalnych.

czytaj całość »
Publikacja specustawy
Publikacja specustawy

W Dzienniku Ustaw poz. 568 została opublikowana ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl